DİKKAT !!! 

 2018-2019
SEZONU 2007-2008 DOĞUMLU SPORCU SEÇMELERİ BAŞLADI.

0 506 115 37 88

 

HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ

 U-15 PLAY OFF MÜSABAKASI


BAŞKENTGÜCÜ SK -BAHÇELERÜSTÜ 

15/12/2018-CUMARTESİ

SAAT: 14.30

PURSAKLAR SARAY SAHASI

   U-17 PLAY OFF MÜSABAKASI

 BAŞKENTGÜCÜ SK - YAŞAMKENT İLKER 

16/12/2018 - PAZAR

SAAT: 16.25

19 MAYIS 2 NOLU SAHA

 U-19 MÜSABAKASI 

BAŞKENTGÜCÜ SK-VOLKAN YILDIRIM

15/12/2018-CUMARTESİ 

SAAT:09.00

19 MAYIS 1 NOLU SAHA
HABERLER ANAYURT GAZETESİ

 
Ankaragücü atkısını hiçbir siyasi liderin takmaya hakkı yok
Orhan SAL 17 Haziran 2013 Pazartesi
Ankaragücü’nü sevenler yıllardır hep 1981 efsanesini ve o efsaneyi yaratan kahramanları konuştu, yazdı, anlattı. Yıllarca onlarla gururlandık... O efsane kadro, kendi döneminde binlerce, hatta onbinlerce Ankaralıyı Ankaragüçlü yaptılar. Çünkü elde edilen başarı, onurlu ve büyük bir zaferdi.

Geçtiğimiz hafta kendi adıma çok özel bir gün geçirdim. Ankaragücü’nün hem 1981 destanını yazanlarla, hem de daha sonra Ankaragücü formasıyla ses getiren yıldızlarla birlikteydim. Başkentgücü spor kulübünün yeni açılan tesislerinin açılış maçında Ali Osman Renklibay, Adil Eriç, İhsan Kavak, Fuat Akyüz, Haluk Kargın, İskender Atasoy, Nazmi Erdenerin, Mehmet Şimşek, Hayrettin Kılıç, Erhan Çağlayan, Ergun Yücel ve Mehmet Soykök gibi yıllarca sarı-lacivertli forma altında ter dökmüş ve taraftarın sevgisini kazanmış futbolcularla aynı soyunma odasını, aynı sahayı ve aynı topu paylaşmanın onurunu yaşadım.

O özel günde gerçekten görülmeye değer manzaralar vardı. Soyunma odasındaki coşkuyu, gürültüyü, bağırışı, çağırışı bir görmeliydiniz. Hepsi birbiriyle sarmaş dolaş oldular, sarıldılar, dertleştiler.

O gün şunu gördüm ki, Ankaragücü’nün o jenerasyonu gerçekten çok özelmiş.

Bir kere kendi aralarında müthiş bir sevgi ve saygı var. Hepsi birbirini çok seviyor, saygı gösteriyor. Unutulmaz kaptanlardan Haluk Kargın, bu beraberlik için Bursa’dan gelmiş gözleri dolu dolu konuştu. “Kendim Bursa’da yaşıyorum. Ama kalbim Ankara’da, Ankaragücü ile birlikte atıyor.

Burası benim yuvam” dedi. Kaptanın en büyük üzüntüsü ise Ankaragücü’nüniçinde bulunduğu durumdu.

Benim düşünceme göre bu isimler için Ankaragücü Kulübünde mutlaka özel bir yer veya bir müze yapılmalıdır. Dileriz Ankaragücü bir an önce rayına oturur ve bu isimler camiada hak ettikleri değeri görürler.